Dirigenten

KNA heeft in zijn bestaan inmiddels al vele mannen gehad die met het stokje zwaaide voor de drumband of fanfare. Hier een overzicht van alle dirigenten en tamboer-maitres van de vereniging.

Dirigenten Fanfare:

06-03-1921 K. Van der Ham, Mandenmaker uit Ameide en prominente musicus van Fanfarekorps De Unie.
07-05-1938 De heer Klemann neemt het dirigeerstokje over, hij blijft tot 27 mei 1941.
24-05-1938 De heer Streefkerk wordt onderdirecteur (onderdirigent). Hij wisselde af met de heer Klemann.
28-08-1939 De heer Streefkerk wordt gemobiliseerd door de dreigende oorlog. De heer Deelen (lid van KNA) neemt zijn taak over.
27-05-1941 De heer B.A. Hoon uit Schoonhoven wordt de nieuwe dirigent van KNA, op 2 december 1958 neemt hij ontslag wegens zijn leeftijd. Zes maanden later sterft hij.
10-02-1959 De heer Boer komt voor de fanfare te staan. Op 4 januari 1960 wordt hij ontslagen door de vele aanmerkingen op zijn privéleven.
07-01-1960 J.M. Meulenberg uit Leerdam neemt het de heer Boer over, hij dirigeert bij KNA tot zijn overlijden op 15 juli 1965.
20-09-1965 De heer E. Bot wordt dirigent. Hij stopt op november 1967 omdat hij het te druk heeft met andere zaken.
08-01-1968 De heer T. Goud wordt dirigent, deze functie vervult hij tot 12 januari 1979. Dan wordt hij ontslagen. Een jaar daarvoor klaagden leden op de jaarvergadering over het slechte resultaat dat zij op het laatste concours hadden behaald. Dit zou te wijten zijn aan de dirigent.
17-04-1979 De heer Amman wordt dirigent en blijft tot 2 juli 1985, dan neemt hij ontslag.
17-09-1985 De heer A. Appelo uit Oude Beijerland wordt dirigent. Na een proeftijd van drie maanden houdt hij het voor gezien bij onze vereniging.
28-12-1985 Arie Heijkoop neemt voorlopig de plaats in van de heer Appelo. Dit blijft hij doen tot 24 juni 2000. Hij zette samen met het bestuur de lessen op en zette de theorielessen op. Onder zijn leiding behaalde diverse leden het A en B diploma. Ook leidde hij enige tijd Smallband Downbeat, dat gevormd werd door enkele enthousiaste jeugdleden. Na zijn vertrek blijft hij nog wel lid van de vereniging tot januari 2005.
22-08-2000 Huub Lommers wordt de nieuwe dirigent, hij blijft aan tot 31 december 2001.
01-01-2002 Dick Meijer wordt dirigent, maar neemt in augustus 2003 vervroegd ontslag nadat het bestuur hem had verteld dat zij per december 2003 een nieuwe dirigent wilden.
19-08-2003 Anton Meijvogel volgt Dick Meijer op. De vereniging maakte kennis met hem tijdens een gezamenlijk optreden met Excelsior Bergambacht. Anton heeft KNA uit een dip getrokken en muzikaal naar een hoger plan gebracht. Op 18 december 2009 heeft KNA afscheid genomen van Anton.
01-01-2010 René Meulenberg neemt het stokje over van Anton Meijvogel.
19-03-2011 Miranda Keukelaar verlaat na 2 jaar gedirigeerd te hebben voor de Bigband 2B de vereniging door haar andere werkzaamheden. René Meulenberg neemt dit voor een periode van haar over.
17-09-2013 René Meulenberg verlaat na 3,5 jaar zijn positie als dirigent bij de fanfare. Hij is opgevolgd door Harry Tazelaar. Zie voor verdere informatie over onze dirigent Tazelaar Producties
B0920 065


Dirigenten Malletband:

01-09-1988 Aart de Groot word de nieuwe dirigent van de drumband. Tevens is hij ook de tambour-maitre. In 2003 vormt de drumband zich om in een nieuwe samenstelling naar mallet-percussieband.
01-09-2007 Er word afscheid genomen van Aart de Groot. Peter Bansberg neemt het stokje van hem over. Bert Sondervan word de nieuwe tambour-maitre.
01-02-2012 Adrie van Werd volgt Peter Bansberg op. Hij neemt zijn slagwerkleerlingen en de malletband over.Adrie van Werd 1